Ciprian Marica a revenit pe teren după o pauză de trei luni
Autor: DCNews Team
Ciprian Marica le-a făcut o surpriză fanilor săi.

Atacantul Ciprian Marica a revenit pe teren după o pauză de peste trei luni cauzată de o accidentare, el fiind titular în partida pe care echipa sa, Konyaspor, a terminat-o la egalitate, miercuri, pe teren propriu, scor 0-0, cu formaţia Genclerbirligi, în ultima etapă a grupei H din Cupa Turciei.

Marica a fost titular la Konyaspor şi a jucat până în minutul 65. Mijlocaşul Gabriel Torje a jucat tot meciul la Konyaspor, în timp ce atacantul Bogdan Stancu nu a evoluat la Genclerbirligi.

În urma acestei remize, cele două echipe s-au calificat în faza următoare a Cupei Turciei. Ciprian Marica a suferit o intervenţie chirurgicală la menisc în 24 octombrie 2014, iar la 14 ianuarie şi-a reluat antrenamentele alături de coechipierii săi de la Konyaspor.