![Sursa Foto: Agerpres Sursa Foto: Agerpres](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/fcsb---rapid-2-2--in-play-off-ul-superligii--bogdan-lobont--debut-pe-banca-rapidistilor_61642400.jpg)
În minutul 11, Darius Olaru a deschis scorul, dar rapidiștii au întors situația.
În doar 3 minute, Krasniqi și Rahmani au marcat pentru Rapid, stabilind astfel scorul la 2-1.
Florent Hassani a înscris și el, stabilind scorul la 3-1, însă golul a fost anulat de arbitru din cauza poziției de offisde în care se afla Albion Rahmani.
Conform fostului arbitru FIFA Marius Avram, golul ar fi trebuit validat.
"N-are nicio legătură dacă e sau nu pe traiectoria mingii, trebuie să obstrucționeze câmpul vizual. Aici e ofsaid evident. Dar, ca să fie golul anulat, mai trebuie să facă o mișcare clară să joace mingea, iar aici nu e cazul, arată că Rrahmani se ferește", spune fostul arbitru.
"Mai trebuie să facă și o mișcare evidentă prin care să împiedice portarul să joace mingea. Din câte văd eu aici, Târnovanu vede tot timpul mingea și nu mai avea nicio șansă să o salveze, deci după legile jocului golul este perfect valabil", adăugat acesta.
"E o întrebare bună de ce n-a fost validat. Asistentul vorbește cu arbitrul și îl întreabă dacă influențează sau nu. Asistentul judecă ofsaidul, iar centralul decide dacă influențează. Cred c-ar fi trebuit să îl cheme la margine, să îi arate că Rrahmani nu influențează cu absolut nimic", a spus Avram la Digisport.
La pauză, scorul era favorabil echipei conduse de Bogdan Lobonţ, cu 2-1
La pauză, scorul era favorabil echipei conduse de Bogdan Lobonţ, cu 2-1.
În repriza a doua, FCSB a făcut o schimbare, Alex Băluţă intrând în locul lui David Miculescu, iar această decizie a avut un impact asupra scorului. Alexandru Băluţă a reuşit să egaleze după o centrare şutată de Radunovic.
Această situație s-a menținut până la finalul meciului. A fost prima remiză între cele două echipe de la revenirea celor de la Rapid în prima ligă.
Rapid se situează la 29 de puncte, ocupând locul 5 în Liga 1, la o diferență de 3 puncte față de echipa de pe locul 2, Farul Constanța. FCSB a acumulat 45 de puncte și amână, astfel, cel puțin cu o etapă câștigarea titlului din punct de vedere matematic, conform DC Sport.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video