Champions League, rezultatele serii de marți
Autor: Bogdan Bolojan
Champions League
A fost o seară plină în Champions League și cu un adevărat record de goluri. La Dortmund, în meciul Borussia-Legia Varșovia s-au marcat nu mai puțin de 12 goluri. Iată rezultatele complete:

TSKA Moscova- Leverkusen 1-1, a fost primul meci al serii început în devans de la ora 19:00. Leverkusen a deschis scorul în prima repriză, iar rușii au alergat după egalare reușind-o din penalty în min. 76

Dinamo Zagreb- Lyon 0-1, francezii s-au impus prin golului lui Lacazette din minutul 72.

Dortmund- Legia Varșovia 8-4. De departe cel mai spectaculos al serii, un adevărat record de goluri în Champions League. Încă de la pauză scorul era 5-2 pentru Dorusia Dortmund.

Copenhaga- Fc Porto- 0-0. S-au marcat goluri în precedentul meci și pentru acesta.

Leicester- Club Brugge 2-1 Campioana Angliei continuă parcursul fără greșeală în Champions League și obține a patra victorie din cinci meciuri.

Monaco-Tottenham 2-1 Un meci cu două penalty-uri, dintre care unul ratat de Falcao. Toate golurile s-au marcat în cea de-a doua repriză.

Sevilla-Juventus 1-3. Sevilla a deschis scorul însă a rămas în inferioritate numerică și a resimțit șocul.

Sporting-Real Madrid 1-2, meciul a fost livescore, pe dcnews.ro