![Andreea Esca vorbește despre Pro TV Andreea Esca vorbește despre Pro TV](https://media.dcnews.ro/image/201406/w670/andreea_esca_89070500_97857500_51416300.jpg)
Andreea Esca, cea care consacrat salutul Bună seara România, Bună seara București, vrea să înregistreze la OSIM variantele cu Bună dimineața și Bună ziua. Salutul cu "Bună seara" este deja înregistrat de Pro TV, informează obiectiv.info.
Mai exact, firma deținută de prezentatoarea principalului program de știri de la 19.00 a depus la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci solicitarea pentru a înregistra mărcile Bună ziua România, bună ziua București și Bună dimineața România, bună dimineața București. Solicitarea este făcută pe firma știristei de la Pro TV, Andreea Esca SRL.
Pentru ambele sintagme, Esca vrea să înregistreze mărcile pentru clasele 35, 38 și 41, care acoperă zone precum Publicitate, telecomunicații, educație, instruire, divertisment. Sintagma Bună seara, România, Bună seara, București a fost rostită de Esca pentru prima dată la 1 decembrie 1995, când s-a lansat oficial Pro TV.
Fraza este repetată în fiecare an, pe 1 decembrie, de ziua Pro TV, de aceeași Andreea Esca. Formula cu "Bună seara" este deja marcă înregistrată și aparține Pro TV.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video