Doctorul Radu Zamfir, supravieţuitor al accidentului din Apuseni, a fost coleg de facultate cu prima soție a lui Dan Condrea, Laura Georgescu, și au păstrat o relație apropiată.
Medicul a povestit cum l-a cunoscut pe omul Dan Condrea. Imaginea fostului patron este cu totul alta faţă de cea vehiculată până acum în presă. "Am fost colegi de facultate. Era o studentă foarte inteligentă (n.r. Laura Georgescu). Avea nişte rezultate foarte bune. Pe Dan Condrea l-am cunoscut prin prisma ei.
Era prietenul şi ulterior soţul Laurei. Aveam nişte relaţii colegialitate normale, armonioase. Se încadra în limitele normalului. Fiecare dintre noi avem momente de veselie, de tristeţe", a spus Radu Zamfir la Antena 3.
Medicul care a supravieţuit accidentului aviatic din Apuseni se mai vedea cu Dan Condrea şi cu fosta lui soţie pentru că fetițele lor aveau aceeaşi vârstă.
[citeste si]
"Fetiţele noastre au crescut simultan. Mai veneau una la ziua celeilalte. Era mai introvertit, mai puţin vorbăreţ", a mai spus Radu Zamfir la Antena 3, într-un interviu acordat Anei Roman.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video