![balaceanu stolnici balaceanu stolnici](https://media.dcnews.ro/image/201401/w670/agerpres_7061521.jpg)
"În contextul președinției rotative a UE, Agenția Natională Antidrog va avea un rol important în politicile europene privind prevenirea și reducerea cererii și ofertei de droguri (JAI). Cu 28 zile înainte de preluarea atribuțiilor ce implică președinția rotativă, Agenția nu are un director și o echipă de management clar determinate, cu un program concret ce să asigure responsabilitătile României în cadrul UE pe acest segment.
Președintele CIADO România, acad. Constantin Bălăceanu Stolnici roagă ministrul de interne, pe d-na Carmen Dan și conducerea Ministerului de Interne să se aplece cu mare atenție asupra aspectelor învederate și în cel mai scurt timp să decidă schimbările pe care societatea civilă antidrog din România le asteaptă. Disfuncțiile din ultimii 7 ani trebuiesc corectate în interior și trebuie să gestionăm că stat politicile europene în materie pentru următoarele 6 luni", a transmis CIADO, printr-un comunicat.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video