În imagine apare un copil sărman, care se uită printre gunoaie la spectacolul competiției.
Televizările în România ale meciurilor de la CAMPIONATUL MONDIAL 2014 sunt programate astfel, conform gsp.ro:
GRUPA A
Brazilia (BRA)
Croatia (CRO)
Camerun (CAM)
Mexic (MEX)
12 iunie, Brazilia – Croația: 23:00, TVR 1
13 iunie, Mexic – Camerun: 19:00, TVR 1
17 iunie, Brazilia – Mexic: 22:00, TVR 1
19 iunie, Camerun – Croaţia: 01:00, TVR 1
23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1
23 iunie, Croaţia – Mexic: 23:00, TVR 2
Vezi și: GOLURI la CUPA MONDIALĂ: Cele mai frumoase goluri marcate în 2010, în Africa de Sud
GRUPA B
Spania (SPA)
Olanda (OLA)
Chile (CHI)
Australia (AUS)
13 iunie, Spania - Olanda: 22:00, TVR 1
14 iunie, Chile - Australia, 01:00, TVR 1
18 iunie, Australia - Olanda, 19:00, TVR 1
18 iunie, Spania - Chile, 22:00, TVR 1
23 iunie, Australia - Spania, 19:00, TVR 1
23 iunie, Olanda - Chile, 19:00, TVR 1
GRUPA C
Grecia (GRE)
Columbia (COL)
Japonia (JAP)
Cote d'Ivoire (CIV)
14 iunie, Columbia - Grecia, 19:00, TVR 1
15 iunie, Cote d'Ivoire - Japonia, 04:00, TVR 1
19 iunie, Columbia - Cote d'Ivoire, 19:00, TVR 1
19 iunie, Japonia - Grecia, 01:00, TVR 1
24 iunie, Japonia - Columbia, 23:00, TVR 2
24 iunie, Grecia - Cote d'Ivoire, 23:00, TVR 1
GRUPA D
Italia (ITA)
Anglia (ANG)
Uruguay (URU)
Costa Rica (COS)
14 iunie, Uruguay - Costa Rica, 22:00, TVR 1
15 iunie, Anglia - Italia, 01:00, TVR 1
19 iunie, Uruguay - Anglia, 22:00, TVR 1
20 iunie, Italia - Costa Rica, 19:00, TVR 1
24 iunie, Costa Rica - Anglia, 19:00, TVR 2
24 iunie, Italia - Uruguay, 19:00, TVR 1
Citește și: Campionatul Mondial 2014: Cine va juca și va câștiga finala. Predicția celei mai mari bănci de investiții din lume
GRUPA E
Franţa (FRA)
Elveţia (ELV)
Ecuador (ECU)
Honduras (HON)
15 iunie, Elveţia - Ecuador, 19:00, TVR 1
15 iunie, Franţa - Honduras, 22:00, TVR 1
20 iunie, Elveţia - Franţa, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras - Ecuador, 01:00, TVR 1
25 iunie, Honduras - Elveţia, 23:00, TVR 2
25 iunie, Ecuador - Franţa, 23:00, TVR 1
GRUPA F
Argentina (ARG)
Bosnia (BOS)
Nigeria (NIG)
Iran (IRN)
15 iunie, Argentina - Bosnia, 01:00, TVR 1
16 iunie, Iran - Nigeria, 22:00, TVR 1
21 iunie, Argentina - Iran, 19:00, TVR 1
21 iunie, Nigeria - Bosnia, 01:00, TVR 1
25 iunie, Bosnia - Iran, 19:00, TVR 2
25 iunie, Nigeria - Argentina, 19:00, TVR 1
GRUPA G
Germania (GER)
Portugalia (POR)
SUA (SUA)
Ghana (GHA)
16 iunie, Germania - Portugalia, 19:00, TVR 1
16 iunie, Ghana - SUA, 01:00, TVR 1
21 iunie, Germania - Ghana, 22:00, TVR 1
22 iunie, SUA - Portugalia, 01:00, TVR 1
26 iunie, SUA - Germania, 19:00, TVR 2
26 iunie, Portugalia - Ghana, 19:00, TVR 1
Vezi și: Campionatul Mondial 2014: Loturile tuturor echipelor naționale calificate
GRUPA H
Rusia (RUS)
Belgia (BEL)
Coreea de Sud (COR)
Algeria (ALG)
17 iunie, Belgia - Algeria, 19:00, TVR 1
17 iunie, Rusia - Coreea de Sud, 01:00, TVR 1
22 iunie, Belgia - Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD
22 iunie, Coreea de Sud - Algeria, 22:00, TVR 1
26 iunie, Algeria - Rusia, 23:00, TVR 2
26 iunie, Coreea de Sud - Belgia, 23:00, TVR 1
OPTIMI DE FINALĂ
A. 28 iunie, 1A - 2B, 19:00, TVR 1
B. 28 iunie, 1C - 2D, 23:00, TVR 1
C. 29 iunie, 1B - 2A, 19:00, TVR 1
D. 29 iunie, 1D - 2C, 23:00, TVR 1
E. 30 iunie, 1E - 2F, 19:00, TVR 1
F. 30 iunie, 1G - 2H, 23:00, TVR 1
G. 1 iulie, 1F - 2E, 19:00, TVR 1
H. 1 iulie, 1H - 2G, 23:00, TVR 1
SFERTURI DE FINALĂ
A. 4 iulie, Câştigătoare optime E - Câştigătoare optime F, 19:00, TVR 1
B. 4 iulie, Câştigătoare optime A - Câştigătoare optime B, 23:00, TVR 1
C. 5 iulie, Câştigătoare optime G - Câştigătoare optime H, 19:00, TVR 1
D. 5 iulie, Câştigătoare optime C - Câştigătoare optime D, 23:00, TVR1
SEMIFINALE
A. 8 iulie, Câştigătoare sfert B - Câştigătoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Câştigătoare sfert D - Câştigătoare sfert C, 23:00, TVR 1
FINALĂ MICĂ
12 iulie, Învinsă semifinală A - Învinsă semifinală B, 23:00, TVR 1
FINALĂ
13 iulie, Câştigătoare semifinală A - Câştigătoare semifinală B, 22:00, TVR 1
CUPA MONDIALĂ DE FOTBAL 2014 DIN BRAZILIA. Firma de consultanță sportivă Opta a realizat, în baza datelor statistice din sezonul recent încheiat, un prim unsprezece care ar trebui să fie DREAM TEAM-ul de la CAMPIONATUL MONDIAL 2014.
Iată primul unsprezece care ar trebui să fie DREAM TEAM-ul CM 2014:
Thibaut Courtois (Belgia-Atletico Madrid) - Phillip Lahm (Germania-Bayern), Diego Godin (Uruguay-Atletico), Giorgio Chiellini (Italia-Juventus), Leighton Baines (Anglia-Everton) - Arturo Vidal (Chile-Juventus), Marco Reus (Germania-Borussia Dortmund), Yaya Toure (Coasta de Fildeș-Manchester City) - Luis Suarez (Uruguay-Liverpool), Lionel Messi (Argentina-Barcelona), Cristiano Ronaldo (Portugalia-Real Madrid).
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- De ce militarii și oamenii cu handicap nu au primit „pensia” înainte de Paște 2024. Unde s-a produs confuzia
- Motivul pentru care o tânără a refuzat să mai plătească la casele self-pay din supermarket / video
- "Femeile din România și cele din Italia sunt foarte diferite”. Designerul Giulia Rossignoli dă cărțile pe față: E total invers
- Adio, mașini în București? Ce spune Nicușor Dan
- BANCUL ZILEI: Rețeta ciorbei de burtă
- Ieșirea din scenă a lui Klaus Iohannis: pas cu pas, spre scenariul lansat în DCNews în decembrie 2023
- Riscurile la care ne expunem când facem cumpărături de pe Shein și Temu
- Lui Mihai Mărgineanu nu i-a venit să creadă ce a văzut în Vama Veche / foto în articol
- Friptură de miel, ideală de Paște 2024. Rețeta secretă a pilotului Osiceanu. Invitații tăi vor fi încântați
- Încă un accident grav în Vinerea Mare. A intervenit elicopterul SMURD