![Inquam Photos / Bogdan Buda Inquam Photos / Bogdan Buda](https://media.dcnews.ro/image/202404/w670/instant_fcsb_campionat_castigare_0008_inquam_photos_bogdan_buda_20693200.jpg)
"Dacă există vreun jucător-simbol al titlului cucerit, în sfârșit, de Steaua (terminați cu tâmpenia aia cu clubul armatei), ei bine, ăla nu e Florinel Coman (indiscutabil cel mai valoros din lot), ci Vali Crețu. Singurul capabil să moară pe teren alergând și făcând alunecări, unicul pe care l-am văzut să bage capul la gheată. Nu-i vreun dotat cu talent cu carul, dimpotrivă, dar, păstrând proporțiile, mi-a adus aminte de Carragher în finala de la Istanbul.
Deși sunt dinamovist notoriu, mă bucur pentru băieții ăștia. Și pentru Gigi Becali, chiar dacă nu (mai) vorbim, care găsește un rost mormanului de bani băgați într-o echipă pe care nu a lăsat-o să moară. Își merită cu vârf și îndesat titlul. Sunt, însă, extrem de sceptic că o să facă vreo brânză în Europa cu, spre exemplu, rateul de Alibec, mai gras decât mine și mai leneș decât Luțu", a scris Victor Ciutacu pe Facebook.
După meciul cu Farul Constanţa, câştigat cu 2-1 de FCSB, Gigi Becali a anunţat că Valentin Creţu va rămâne la FCSB şi sezonul viitor. Fundaşului îi expira contractul cu formaţia roş-albastră în această vară.
Gheorghe Hagi i-a felicitat pe cei de la FCSB
”Trebuie să îi felicităm. Au dominat campionatul. Echipa cea mai bună. Noi, ca celelate cluburi, am avut fluctuații, nu am avut o linie.
Astăzi am încercat, am vrut, ne-am dorit, dar au fost puține realizări. Puteam să facem, cred eu, mult mai mult dacă nu eram așa de precipitați.
Cred că noi ar trebui să vorbim mai puțin și să felicităm adversarul, FCSB-ul, care e campioana României și merită felicitări.
A fost o luptă foarte grea în play-off, întâlnești numai echipe puternice, se poate întâmpla orice, dar eu cred că dacă eram mai atenți în unele momente puteam face mai mult”, a declarat Gică Hagi.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video