FC Timişoara urcă pe primul loc al Ligii, cel puţin până mâine
Autor: DCNews Team

FC Timişoara a obţinut victoria, azi, la Buzău, în compania Victoriei Brăneşti, cu scorul de 2-0 (1-0), şi ocupă prima poziţie a clasamentului Ligii I, cel puţin până mâine, când are loc meciul Oţelul Galaţi – „U” Cluj.

Golurile bănăţenilor au fost înscrise de Zicu, în minutul 45+1, din penalty, şi de Goga, în minutul 84. Din păcate pentru timişoreni, Zicu a primit un cartonaş galben pentru o simulare şi va rata următoare partidă, cea cu Steaua, de etapa viitoare, fiind suspendat. FC Timişoara nu va putea miza în runda următoare nici pe mijlocaşui Bourceanu, care a fost eliminat în minutul 75, pentru doua cartonaşe galbene. Victoria Brăneşti ocupă locul al 15-lea, cu 20 de puncte.