Data publicării:
Prima reacţie a lui Clotilde Armand, după ce a pierdut alegerile
Autor: DCNews Team | Categorie: Politica
Candidata USB la Primăria Sectorului 1, Clotilde Armand, a anunţat că este dezamăgită de răsturnarea de situaţie rezultată în urma numărării voturilor şi că în secţiile de votare din Sectorul 1 nu au fost prea mulţi observatori.
Reamintim că Armand era cotată, duminică seară, de EXITPOLL-uri, drept noul primar al Sectorului 1, însă rezultatele parţiale anunţate de Biroul Electoral Central luni dimineaţă o clasează pe locul al doilea.
"Aşteptăm rezultatele finale. Sunt dezamăgită de ce s-a întâmplat azi noapte. Probabil trebuia să fie o diferenţă de 5 % ca să câştigăm... O să tragem concluziile. Nimic nu va fi ca înainte. A fost o mobilizare, trebuia să fie şi mai mare. Nu am avut observatori la toate secţiile de vot. Am acoperit mai multe alte sectoare, mai puţin Sectorul 1, am zis cum probabil e mai civilizat... a fost probabil o greşeală.", a declarat Clotilde Armand luni dimineaţă, printr-un filmuleţ publicat pe Facebook.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
alegeri locale
clotilde armand
exit-poll
rasturnare de situatie
reactie
sector 1