Napoli - Steaua: 1-0. Echipa din Ghencea ratează primăvara europeană - VIDEO

Steaua Bucureşti a ratat şansa de a juca în primăvara europeană, după ce a pierdut, miercuri seara, în faţa echipei italiene din Napoli cu scorul de 1 la 0. Italienii au înscris golul victoriei cu trei minute înainte de fluierul final al arbitrului.

Golul care a eliminat Steaua din competiţie a fost marcat de Edinson Cavan, după cele 90 de minute regulamentare de joc, în minutele de prelungire.

În meciul tur din Ghencea, Steaua a reuşit un rezultat de egalitate, 3-3, cu Napoli, rezultat care ar fi trimis-o în primăvara europeanî în cazul unui scor egal în Italia.

Napoli – Steaua Bucuresti 1-0 (0-0) Stadion: San Paolo (Napoli) | Spectatori: 55.000. Au marcat: Cavani ’90+3 Cartonase galbene: Maggio ’73, P.Cannavaro ’76, Cavani ‘90+3 / Szekely ’12, Bonfim ’66, Surdu ‘80 Cartonase rosii: P.Cannavaro ‘90+5