Villarreal - Real Madrid. 'Submarinul galben' a produs surpriza în La Liga - Video
Villarreal - Real Madrid. Surpriză în La Liga
Real Madrid a fost învinsă cu 2-1 în deplasare de Villarreal într-un meci disputat sâmbătă în etapa a 16-a din La Liga.

'Submarinul galben', la a treia victorie consecutivă, a deschis scorul prin Yeremi Pino în minutul 47.

Karim Benzema a egalat din penalty în minutul 60, pentru ca Gerard Moreno să înscrie trei minute mai târziu golul decisiv, tot din penalty.

Video

Elche - Celta Vigo 0-1

A marcat: Aspas (5) Cartonaş roşu: Bigas (Elche, 90+1)

Valencia - Cadiz 0-1 A marcat: Alcaraz (9)

În clasament, Real Madrid este pe locul 2, la fel ca liderul FC Barcelona, ce are un meci mai puţin disputat. Pe locul 3 este Real Sociedad, cu 29 de puncte după 15 jocuri, Atletico Madrid, 27 p (j), Villarreal, 27 p (16) etc.

Duminică este programat derby-ul etapei, Atletico Madrid - FC Barcelona.