![relatie relatie](https://media.dcnews.ro/image/201303/w670/4-dovezi-ca-esti-intr-o-relatie-sanatoasa-crezi-ca-treci-testul-sau-intri-la-tratament_size1.jpg)
Atunci când vrei o relație, trebuie să știi că anumite subiecte nu trebuie deschise niciodată. Care sunt acestea și motivele pentru care trebuie să rămână tabu, sunt expuse de 1. Punctele slabe
Ai mici probleme de sănătate, căderi de calciu sau nu suporti să vezi sânge. Nu ești nici atat de sigur pe tine cum se creade și plângi la filme romantice. Toate aceste detalii trebuiesc păstrate pentru tine și dezvăluite pe parcursul timpului, pe rând.
2. Adulterul
Dacă te-ai cuplat cu partenerul tău înainte să-ti iei adio de la fosta relație este destul de complicat. Ce-i poate garanta persoanei cu care ești acum că nu vei face din nou același lucru? Este de preferat ca o relație să se sfârșească înainte ca alta să înceapă. Iar asta este de preferat și pentru tine, ca să nu amesteci sentimentele și să ai o viziune clară și neinfluențată despre viitor.
3. Numărul foștilor/fostelor
Acesta este un adevărat subiect tabu, nu spune câți au fost, nici nu întreba. Poate ție ți se pare un lucru de laudă faptul că te-a dorit o armată , dar cealaltă persoană se gandeste ca te-au si avut toti, ceea ce sună așa bine.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video