Steaua-Mioveni, cupa României. Mioveni elimină Steaua
Autor: Bogdan Bolojan, Tudor Curtifan
Cupa României la fotbal a ajuns în faza optimilor de finală. Astăzi, de la ora 20:30 este programată întâlnirea dintre Steaua și CS Mioveni.

Miercuri, 14 decembrie sunt programate două meciuri din Cupa României.

Întâlnirea cea mai interesantă este cea dintre Steaua și CS Mioveni, acolo unde favoriți clar sunt roș albaștrii. Întâlnirea Mioveni-Steaua va fi livescore pe www.dcnews.ro

Cea de-a doua întâlnire de astăzi din Cupa României a fost cea dintre FC Voluntari și ASA Târgu Mureș, încheiată cu 3-0.

Steaua-Mioveni, LIVESCORE, de la ora 20:30

Iată și echipele

CS Mioveni Popescu - Tomozei, Gugu, I. Stoica, E. Stoica - Boboc, Biceanu - Popa, Năstăsie, Ayza, Staicu

Steaua Niță - Enache, Moke, Toșca, Momcilovic - Ovidiu Popescu, Pintilii - Popa, Achim, De Amorim - Tudorie

Min. 45 0-0 - pauză

Min. 90 0-0 - Final de meci. Urmează 30 de minute de prelungiri, după o partidă dominată de Steaua, însă doar teritorial. CS Mioveni a avut cea mai mare ocazie de gol la debutul reprizei secunde, când Niță s-a opus. Singura ocazie cu adevărat importantă a Stelei a venit abia în minutul 86 când Boldrin a trans în transversală din lovitură liberă.

Min. 95 GOOOL! 1-0 Nilă deschide scorul pentru CS Mioveni după o cursă de la jumătatea terenului

Min. 113 GOOOL! 1-1 Steaua egalează prin Achim

Min. 116 Mioveni joacă în zece oameni. Arbitrul Istvan Kovacs îi acordă eronat, direct cartonașul roșu lui Gălan după un fault la mijlocul terenului

Lovituri de departajare

CS MIOVENI elimină dramatic Steaua la lovituri de departajare cu scorul de 6-5 după ce Boldrin și De Amorim au trans mult peste poartă.