Steaua, înfrângere în fața unei echipe din Liga a 3-a
Autor: Darius Muresan
CSA Steaua a pierdut o partidă amicală pe propriul teren cu Progresul Spartac, echipă din Liga a 3-a, scor 1-2.

Oaspeții au condus la pauză cu 2-0 prin golurile lui Boiangiu ('4) și Tudorache ('35). Roș-albaștrii au redus din diferență prin Predescu, în minutul 53, informează Gazeta Sporturilor. În plus, pentru Progresul Spartac a evoluat și Curt Cadolar, jucător care în sezonul trecut a îmbrăcat tricoul roș-albastru.

CSA Steaua va juca și în sezonul viitor în Liga a 4-a, după ce au pierdut calificarea la baraj în urma înfrângerii din play-off cu Academia Rapid, scor 0-2. Giuleștenii au promovat în al treilea eșalon.