Real Madrid – Atletico Madrid. ”Galacticii” au reușit remontada în fața rivalilor din capitala Spaniei - Video
Real Madrid a învins Atletico Madrid cu scorul de 3-1, în sferturile de finală ale Cupei Spaniei.

Atletico Madrid a deschis scorul în minutul 19. Real Madrid a restabilit egalitatea abia în minutul 79, prin Rodrygo.

După ce partida a mers în prelungiri, echipa lui Simeone a rămas în zece jucători în minutul 99, Savic primind cartonaș roșu.

În minutul 103 Real Madrid a reușit remontada, prin reușita lui Karim Benzema. Pe finalul meciului, Vinicius Jr. și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor.

VIDEO

Real Madrid, Barcelona, Osasuna și Athletic Bilbao sunt echipele calificate în semifinalele competiției.