Rapid a trecut „de la agonie la extaz” cu FC Botoșani. Mutu: „Dragoș Grigore nici nu trebuia să fie în lot!”
Autor: Alexandru Negrici
Facebook Adrian Mutu
Adrian Mutu a susținut o declarație de presă, după meciul în cadrul căruia Rapid a obținut o victorie dramatică pe terenul lui FC Botoșani, scor 2-1, în runda cu numărul 28 din Liga 1.

După meci, Adrian Mutu a dezvăluit că Dragoș Grigore nici măcar nu figura în lot:

„Chiar vorbeam cu Dragoș Grigore că nu trebuia să fie nici în lot. Am vrut să facem antrenament cu el în sală înainte de meci, dar m-am răzgândit pe moment și se pare că a mers bine. Am trecut de la agonie la extaz într-un minut. Mă bucur că am câștigat acest meci pe un teren greu. Am întâlnit o echipă bună, a fost un meci echilibrat, dar mă bucur că și-a spus cuvântul calitatea noastră. Am fost puțin frustrat la 1-1. Speranța moarte ultima și, cât au mai fost minute, tot timpul am sperat.

Papeau a fost călcat atunci când a sărit la cap, dar a intrat foarte bine, a dat pasă la golul doi. Mă bucur că cei care au intrat și-au adus aportul la această victorie. Vrem să ajungem cât mai sus, la asta lucrăm, la asta sperăm.

Un meci complicat cu Hermannstadt. Ei nu sunt într-o perioadă foarte bună și sunt o echipă periculoasă", a spus Mutu.

16 CS Mioveni 28 3 9 16 20-44 18

Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Î - înfrângeri, GM - goluri marcate, GP - goluri primite, P - puncte FC.