Partida ASA – Pandurii încheiată la pauză. Gorjenii au refuzat să mai iasă pe teren
Autor: Crişan Andreescu
Partida dintre ASA Târgu Mureș și Pandurii Târgu Jiu, din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal, a fost suspendat de arbitrul Marius Avram după prima repriză, duminică seara. Motivul invocat de gorjeni a fost  condițiile dificile de joc.

Terenul îngheţat a întrerupt partida ASA - Pandurii la jumătatea ei, scorul era 2-0 pentru gazde.

Anunţaţi în primul 11 al lui Petre Grigoraş, Sânmărtean şi Pleaşcă au refuzat să intre pe teren. În prima repriză, jucătorii au renunţat la crampoane şi au încălţat ghete de sală, iar exemplul lor a fost urmat şi de centralul Marius Avram.

Gabi Mureşan şi Morar au adus-o în avantaj pe ASA în prima repriză, iar după pauză, doar jucătorii din Târgu Mureş au revenit de la cabine. Cu cinci jucători care au acuzat accidentări în primele 45 de minute şi doar un portar şi un jucător de câmp pe banca de rezerve, gorjenii au refuzat să Reia partida.

Marius Avram a aşteptat, potrivit regulamentului,  să treacă trei minute din repriza secundă şi a fluierat finalul acesteia.