FCSB - Rapid Viena, arbitru. La centru va fi Michael Oliver
Autor: Sebastian Florea
Meciul FCSB - Rapid Viena va fi arbitrat de englezul Michael Oliver.

Meciul de fotbal FCSB - Rapid Viena, din manşa a doua a play-off-ului Europa League, va fi arbitrat de englezul Michael Oliver, a anunţat UEFA. Michael Oliver va fi ajutat de conaţionalii săi Stuart Burt şi Simon Bennett (arbitri asistenţi) şi Stuart Attwell (arbitru de rezervă).

În primăvara acestui an, Michael Oliver a fost sub protecţia poliţiei engleze după ce a fost ameninţat pe reţelele de socializare în urma penalty-ului acordat în finalul meciului Real Madrid - Juventus Torino, din returul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Penalty-ul a fost transformat de Cristiano Ronaldo în minutul 90+8, Real obţinând calificarea în semifinale.

Partida FCSB - Rapid Viena se va disputa joi, de la ora 21,30. pe Arena Naţională din Bucureşti. Echipa austriacă a câştigat în tur cu 3-1.

Vezi și: Stadionul Steaua, demolat. Mirel Rădoi, declarație plină de tristețe și emoții