JO Tokyo: Programul complet al finalelor olimpice de luni, 26 iulie
Autor: Neagoe Narcis-Florentin | Publicat pe: 25 iul, 12:29
WhatsApp
Luni, în a treia zi a Jocurilor Olimpice de la Tokyo, au loc 21 de finale.

Nu mai puţin de 21 de finale se vor desfăşura luni, în ziua a treia zi a Jocurilor Olimpice de la Tokyo, la kaiac-canoe slalom, scrimă, gimnastică artistică, haltere, judo, înot, sărituri în apă, skateboard, taekwondo, tenis de masă, tir sportiv, tir cu arcul, triatlon şi ciclism - mountain bike, potrivit Agerpres.

Programul finalelor de luni 26 iulie (ora României)

CICLISM - MOUNTAIN BIKE

09:00 (Izu MTB Course) Cross-country masculin

GIMNASTICĂ ARTISTICĂ

13:00 (Ariake Gymnastics Centre) echipa masculin

HALTERE

13:50 (Tokyo International Forum) cat. 55 kg feminin

G Ad:

ÎNOT

04:30 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m fluture feminin
05:12 (Tokyo Aquatics Centre) 100 m bras masculin
05:20 (Tokyo Aquatics Centre) 400 m liber feminin
06:05 (Tokyo Aquatics Centre) ştafetă masculină 4x100 m liber

JUDO sesiunea a treia (11:00 - 13:50)

(Nippon Budokan) cat. 57 kg feminin - meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) cat. 57 kg feminin - meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) cat. 57 kg feminin - meciul pentru aur
(Nippon Budokan) cat. 73 kg masculin - meciul pentru bronz A
(Nippon Budokan) cat. 73 kg masculin - meciul pentru bronz B
(Nippon Budokan) cat. 73 kg masculin - meciul pentru aur

KAIAC-CANOE SLALOM

09:45 (Kasai Canoe Slalom Centre) canoe masculin

SĂRITURI ÎN APĂ

09:00 (Tokyo Aquatics Centre) sărituri sincron masculin platformă 10 m

SCRIMĂ

13:50 (Makuhari Messe B) sabie individual feminin - meci pentru bronz
14:15 (Makuhari Messe B) floretă individual masculin - meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe B) sabie individual feminin - meci pentru aur
15:10 (Makuhari Messe B) floretă individual masculin - meci pentru aur

SKATEBOARD

06:25 (Ariake Sports Park Skateboarding) finala stradală feminină

TAEKWONDO

14:30 (Makuhari Messe A) cat. 67 kg feminin - meci pentru bronz
14:45 (Makuhari Messe A) cat. 80 kg masculin - meci pentru bronz
15:00 (Makuhari Messe A)cat. 67 kg feminin - meci pentru bronz
15:15 (Makuhari Messe A) cat. 80 kg masculin - meci pentru bronz
15:30 (Makuhari Messe A) cat. 67 kg feminin - meci pentru aur
15:45 (Makuhari Messe A) cat. 80 kg masculin - meci pentru aur

TENIS DE MASĂ

(Tokyo Metropolitan Gymnasium) dublu mixt - meciul pentru bronz
15:00 (Tokyo Metropolitan Gymnasium) - dublu mixt - meciul pentru aur

TIR CU ARCUL

10:15 (Yumenoshima Final Field) echipe masculin - meciul pentru bronz
10:40 (Yumenoshima Final Field) echipa masculin - meciul pentru aur

TIR SPORTIV

08:50 (Asaka Shooting Range) skeet feminin
09:50 (Asaka Shooting Range) skeet masculin

TRIATLON

00:30 (Odaiba Marine Park) individual masculin

WhatsApp
Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?
Crossuri parteneri
DCBusiness.ro
DCBusiness.ro
DCMedical.ro
DCMedical.ro
StiriDiaspora.ro
StiriDiaspora.ro
DefenseRomania.ro
DefenseRomania.ro
Spectacola.ro
Spectacola.ro