![](https://media.dcnews.ro/image/202212/w670/gigi-becali-mana-sus_28335700.jpg)
La 20 de ani distanță, patronul FCSB, a făcut mai multe declarații despre situația actuală în care se află echipa și divergențele cu CSA Steaua.
Formația roș-albastră insistă pentru a juca pe noul stadion Steaua, după adoptarea unui proiect de lege în Parlament. Gigi Becali a vorbit din nou despre revenirea echipei sale pe stadionul din Ghencea.
"Normal așa ar fi, să revenim (n.r. – pe stadionul Ghencea). Nu vreau să mă cert cu nimeni, dar spun așa: tu ai fost cu mine, știi toate etapele, cum am dat milioane de euro la Steaua. Asociația aia, a lui Păunescu, de la care am preluat eu, avea 10 milioane de dolari datorie. Acum e dizolvată acea asociație. Dacă nu preluam atunci, era în faliment de mult Steaua. Și asta o știu oamenii! O spun ca să vezi până unde merge răutatea omului", a declarat Gigi Becali, la Pro Arena.
Amintim faptul că proiectul de lege anunțat de Marcel Ciolacu în decembrie 2022, prin care se va permite echipei FCSB să evolueze pe stadionul din Ghencea, a fost promulgat la începutul lunii ianuarie 2023 de președintele Iohannis.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video