Trebuie să pună mereu detergent lichid pe burete pe burete pentru fiecare farfurie pe care o spală. Acest gest este foarte stresant și le distrage atenția de la proces.
Dar te poți descurca fără această acțiune stresantă. Trebuie doar să iei buretele pe care îl folosești pentru a spăla vasele și să faci cu un cuțit o tăietură chiar în mijloc.
Amestecă drojdie cu detergent și vei scăpa de pete. Trucul eficient folosit de bunicile noastre
Toarnă în incizie o cantitate mică de detergent lichid și nu va trebui să adaugi produsul în timp ce speli vasele. De ce funcționează acest truc? Când speli un vas, detergentul începe să se dizolve în apă, astfel încât eficacitatea lui scade treptat. Dar datorită inciziei și plasării unei mici cantități de detergent în interiorul buretelui, acesta este eliberat treptat în timpul spălării.
Acest lucru nu doar că face procesul de spălare a vaselor mai convenabil, dar economisește timp și bani. Acum nu vei mai petrece timp suplimentar adăugând detergent pe burete. În plus, vei economisi și detergentul de vase. La urma urmei, poți folosi această metodă originală.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video