Champions League: Legia-Real Madrid, LIVESCORE
Autor: Bogdan Bolojan
Real Madrid s-a deplasat în capitala Poloniei, acolo unde a înfruntat-o pe Legia Varșovia, într-un nou meci din Liga Campionilor. Meciul ar fi trebuit să fie doar o simplă formalitate pentru echipa madrilenă, care însă a remizat in extremis 3-3, printr-un gol pe final.

De departe surpriza serii de miercuri a fost rezultatul dintre Legia Varșovia și Real Madrid, încheiat la egalitate 3-3. Real Madrid nu s-a putut baza în apărare pe Sergio Ramos și Pepe, astfel că Zidane a început meciul cu Nacho și Varane pe linia de fund.

Absențele din apărare s-au văzut. După un început furibund, în care Real a condus cu 2-0, Legia a revenit spectaculos și a condus cu 3-2. Egalarea a venit în minutul 85.

LEGIA-REAL MADRID LIVESCORE a fost disponibil pe www.dcnews.ro. Iată cum s-a desfășurat meciul:

min 1. Gareth Bale face 1-0 pentru Real Madrid

min 35. Karim Benzema face 2-0 din pasa lui Gareth Bale. Real Madrid se desprinde

min 42. Legia Varșovia reduce din diferență prin golul lui Odjidja-Ofoe. Scorul devine strâns.

Este pauză. Doar un gol diferență între cele două echipe, după un început furibund al madrilenilor.

A început repriza secundă.

min 58. Radovic egalează pentru Legia Varșovia. Scorul devine egal !

min 83. Moulin realizează incredibilul. Înscrie pentru 3-2 pentru Legia !

min 85. Minunea nu a durat decât două minute. Kovacic face 3-3.

S-a terminat meciul.    LEGIA-REAL MADRID 3-3