Campioana Oţelul a învins chinuit pe FC Braşov, scor 1-0

Autor: DCNews Team | Categorie: Arhiva
fotbal
fotbal

Oţelul Galaţi a obţinut victoria, sâmbătă, pe teren propriu, în faţa echipei FC Braşov, scor 1-0 (1-0), într-o partidă contând pentru etapa a 4-a a Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost înscris de Marius Pena, în minutul 3, când a reluat cu capul peste portarul braşovean, la un corner de pe partea dreaptă. Pe finalul partidei, oaspeţii au presat, dar nu au reuşit să fructifice niciuna dintre ocaziile avute. Gălaţenii obţin primele trei puncte pe teren propriu din actualul sezon, după ce în etapa a 2-a a remizat, 0-0, cu Concordia Chiajna.

Într-un alt meci din runda a patra, disputat ieri, FCM Târgu Mureş şi-a inaugurat instalaţia de nocturnă cu o victorie în faţa echipei CS Mioveni, scor 2-0 (0-0), primul gol fiind marcat de noua achiziţie a mureşenilor, Sergiu Buş, împrumutat de la CFR Cluj, în minutul 48, iar al doilea de Celsinho, în minutul 58.