![Adrian Mititelu Jr., patronul FC U. Craiova, a sărbătorit victoria echipei la Mamaia, cu cea mai scumpă șampanie / Sursă foto: Captură Youtube Adrian Mititelu Jr., patronul FC U. Craiova, a sărbătorit victoria echipei la Mamaia, cu cea mai scumpă șampanie / Sursă foto: Captură Youtube](https://media.dcnews.ro/image/202105/w670/adrian-mititelu-jur-mamaia-sampanie_42024100.jpg)
Adrian Mititelu Jr. (24 de ani), patronul F.C. U Craiova 1948, a petrecut în week-end la Mamaia, după ce echipa sa a câștigat cu C.S. Mioveni (4-2) și a mai făcut un pas spre promovarea în Liga 1.
Acesta a comandat cea mai scumpă șampanie, ce i-a fost adusă pe imnul Champions League, deoarece Mititelu Jr. consideră că acum echipa sa poate să se lupte cu cele mai bune formații din Europa și speră la astfel de meciuri. Imaginele au fost filmate de unul dintre prietenii în compania cărora se afla în clubul din nordul stațiunii.
F.C. U Craiova 1948 a avut un parcursul bun în play-off-ul de promovare, până acum. Oltenii sunt lideri, acum, în Liga 2 și mai sunt patru etape de jucat. După meciul cu C.S. Mioveni, Eugen Trică, antrenorul celor de la FC U Craiova 1948, a avut, însă, un discurs reținut și a spus că lupta pentru promovare nu este încheiată, precizează FocusPress.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video