U. Cluj şi Concordia Chiajna câştigă lejer pe teren propriu
Autor: DCNews Team
u cluj
u cluj

Concordia Chiajna a învins, luni, pe teren propriu, Ceahlăul Piatra Neamț cu scorul de 2-0, în cadrul etapei a 24-a din Liga I. În cealaltă partidă disputată la aceeaşi oră U. Cluj a trecut de FCM Târgu Mureş cu scorul de 3 la 1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 72, prin Popa, după o pasă a lui Ilie Iordache. Scorul final a fost stabilit de Alex, în minutul 75, după o fază creată de marcatorul primului gol.

În cealaltă partidă a serii disputată la aceiași oră, Universitatea Cluj a învins FCM Târgu Mureș, pe teren propriu, cu scorul de 3-1.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 40, prin Robert Ilyeș, după un șut expediat de Sepsi. Clujenii au egalat în minutul 49, prin Păcurar, după un penalty ratat de Adrian Cristea.

Universitatea a trecut în avantaj în minutul 54, prin golul marcat de Grozav, după o combinație cu Tony.

Scorul final a fost stabilit de Tony, în minutul 89, care l-a driblat pe portarul oaspeților și a marcat în poarta goală.