Turris Turnu Măgurele a învins Farul Constanța cu 2-0, pe teren propriu; teleormănenii au obținut a 5-a victorie consecutivă
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
AFC Turris-Oltu Turnu Măgurele își menține poziția de lider în Liga a II-a după ce a câștigat acasă, scor 2-0, cu Farul Constanța, duminică seara, în etapa a cincea.

Golurile gazdelor au venit în repriza a doua. Antoche și-a marcat în proprie poartă în minutul 57, iar mai apoi Florin Radu a asigurat victoria teleormănenilor în minutul 71.

Turris are 5 victorii din 5 posibile și este urmată de CS Mioveni, care are 13 puncte, UTA și Gloria Buzău, cu câte 12 puncte și FC Rapid, cu 10 puncte, conform Agerpres.

Pe 2 septembrie are loc confruntarea dintre FC Agreș și Pandurii Tg. Jiu, la ora 18:00, pe stadionul argeșenilor din Trivale.