Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Brașov, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T, au organizat, la data de 11 ianuarie o acțiune pe linie de antidrog. În urma verificărilor, au fost depistate opt persoane, cu vârste cuprinse între 18 și 25 ani, care dețineau, în vederea comercializării și a consumului propriu, comprimate de ecstasy, pliculețe cu MDMA pulbere și cannabis.
Activitățile au avut loc pe raza municipiului Brașov, cu ocazia desfășurării unui concert de muzică electronică.
Au fost astfel depistate două persoane care dețineau, în vederea consumului propriu, cannabis, alte două persoane aveau ecstasy, iar patru persoane dețineau în vederea consumului propriu și pentru trafic de droguri de mare risc ecstasy și pliculețe cu MDMA pulbere.
Trei persoane reținute
Trei persoane au fost reținute pentru 24 de ore, iar în baza probatoriului administrat, instanța de judecată a dispus arestarea preventivă a doi bărbați, cu vârsta de 21, respectiv 23 ani din București.
Cercetările continuă în cadrul unui dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de trafic de droguri de mare risc și deținere în vederea consumului propriu de droguri de risc și mare risc.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video