Surpriză la Cluj: Gaz Metan Mediaş a învins CFR-ul, cu 2-0

Autor: DCNews Team | Categorie: Arhiva
iprian-petre

Gaz Metan Mediaş continuă seria meciurilor foarte bune. După ce a reuşit să elimine echipa germană Mainz din Liga Europa, medieşenii au câştigat pentru prima oară pe terenul formaţiei CFR Cluj.

[caption id="attachment_93338" align="alignleft" width="300" caption="Ciprian Petre"][/caption] Golurile au fost marcate de Ciprian Petre, în minutul 39, şi de Zarko Markovici, în minutul 53.

Gaz Metan a obţinut astfel primele trei puncte din actualul sezon, iar clujenii au suferit cea dintâi înfrângere.

Într-un alt meci disputat azi, în cadrul etapei a 3-a, Astra Ploieşti a câştigat la Mioveni cu scorul de 1-0, prin golul marcat de fundaşul Miguel, în minutul 20.

A fost partida de debut a antrenorului Marius Şumudică pe banca tehnică a prahovenilor. CS Mioveni este la a treia înfrângere consecutivă, jucătorii argeşeni nereuşind să înscrie niciun gol, deşi în formaţia lor evoluează fotbalişti ca Neaga şi Dică.