Steaua s-a distrat cu Unirea Urziceni, scor 5-0
Autor: DCNews Team

Steaua Bucureşti a învins, azi, pe teren propriu, cu scorul de 5-0 (2-0), pe Unirea Urziceni, într-un meci din cadrul etapei a 24-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Nicoliţă (7), Geraldo (10, 75), Dică (64 - penalty) şi Burdujan (83). Steaua a deschis scorul după numai 7 minute de joc, prin Bănel Nicoliţă, după o cursă pe partea stângă a lui Surdu, acesta a centrat în careu După numai trei minute, portughezul Geraldo Alves a marcat primul său gol la Steaua, după ce a primit o centrare de la Bănel Nicoliţă. În minutul 64, şi-a mărit avantajul prin Dică, în urma unui penalty dictat în urma un fault asupra lui Gardoş. În minutul 75, Geraldo Alves a marcat al doilea său gol, printr-o lovitură de cap de la 6 metri după un corner executat de Brandan. Steaua a stabilit scorul final în minutul 83, prin Lucian Burdujan, care a înscris cu un şut plasat din interiorul careului, după o pasă al lui Brandan. În minutul 90, Epaminonda Nicu (Unirea Urziceni) a fost eliminat, după ce a protestat în momentul în care arbitrul i-a arătat cartonaşul galben.

Steaua ocupă locul 4, cu 40 de puncte, în timp ce Unirea Urziceni se află pe poziţia a 17-a, cu 19 puncte.