Steaua, lider în Liga 1. A învins Pandurii cu 1-0
Steaua a învins miercuri seara cu scorul de 1-0 formația Pnadurii Târgu Jiu în etapa a patra din play-off.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Stanciu, în minutul 89, din penalti. În minutul 87, Marius Avram a dictat penalti pentru Steaua la semnalizarea arbitrului adiţional Adrian Comănescu, după un henţ în careu comis de Hora. Gorjenii au protestat vehement, iar Cristian Săpunaru şi-a dat tricoul jos şi s-a certat cu cei de pe banca de rezerve a Stelei.

În minutul 38, Mrzljak (Pandurii Târgu Jiu) a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, după un fault asupra lui Popa.

Partida nu a fost lipsită de incidente, mai ales după ce arbitrul Marius Avram a acordat lovitură de pedeapsă echipei antrenate de Laurențiu Reghecampf.

După victoria de la Severin, campioana a trecut pe primul loc în Liga 1 la egalitate de puncte cu Astra care are un meci mai puțin.