Steaua bate dintr-un penalty inventat de arbitrul "Brichetă"
sTEAUA
sTEAUA

Steaua a câştigat cu 1-0 (1-0) meciul cu FC Braşov, din etapa a 15-a a Ligii I, prin golul marcat de Rusescu, în minutul 44, dintr-un penalty făcut cadou de centralul Alexandru Deaconu, după o semnalizare eronată a asistentului Cristi Nica. În minutul 81, braşovenii au vrut să se retragă de pe teren.

Faza meciului s-a petrecut în minutul 44, când Mihai Costea a alunecat pe sub portarul Felgueiras, asistentul Nica a semnalizat fault, iar Deaconu a dictat penalty. Rusescu a transformat şi scorul era 1-0, informează Realitatea.

Un alt moment important s-a petrecut în minutul 81, când antrenorul braşovenilor, Marius Şumudică a fost eliminat pentru proteste. Acesta a vrut să-şi retragă echipa de pe teren, ba chiar reuşise acest lucru, dar apoi s-a răzgândit iar meciul s-a reluat.