SIMONA HALEP - JULIA GOERGES LIVE TEXT în TURUL TREI de la MIAMI, SÂMBĂTĂ, de la ora 21:00
Autor: Anca Murgoci

Simona Halep s-a calificat în "optimile" turneului de la Miami, unde o va întâlni pe Heather Watson, din Marea Britanie, locul 69 în clasamentul WTA, care a trecut de Yanina Wickmayer, scor 3-6, 7-5, 6-3.

6-1 - Simona Halep s-a impus în fața Juliei Goerges.

5-1 - Game Halep şi este la unul singur de calificarea optimile de finală ale turneului din Florida.

4-1 - Cel mai frumos punct câștigat de Simona în acest meci, care arată cât de importat este să lupți până la capăt chiar dacă adversarul joacă bine. Face break-ul după un forehand inside-out.

3-1 - Halep păstrează avantajul. După o scurtă relaxare a Simonei la 40-0 care aduce scorul la 40-40, românca se mobilizează și câștigă game-ul.

2-1 - BREAK Halep și urmează la serviciu.

1-1 - Halep egalează rapid, în mai puțin de două minute, după ce şi-a făcut serviciul la 0.

0-1 Un prim game în dreptul lui Goerges, care a început bine acest al doilea set. Simona Halep chiar a avut la un moment dat o manifestare nervoasă la o greșeală pe care a făcut-o.

Începe setul al doilea al confruntării SIMONA HALEP - JULIA GOERGES

6-4 - Simona reușește să se impună, după un game foarte lung.

5-4 - Jucătoarea din Germania a întrerupt seria câştigătoare a Simonei exclusiv datorită serviciului.

În pauză, Simona îl cheamă pe Darren Cahill.

5-3 - Simona joacă din ce în ce mai bine. Românca şi-a făcut serviciul fără emoţii, la 0.

4-3 - Răsturnări de situație în acest cel mai lung game de până acum al meciului, însă Halep întoarce primul set în favoarea ei în confruntarea cu JULIA GOERGES. Românca a irosit două mingi de break înainte de a câştiga acest al patrulea game la rând.

3-3 - Game Simona. Românca a echilibrat disputa.

2-3 - BREAK Halep, din nou. Lovitură superbă reușită de Simona în final de game.

1-3 - Primul game câștigat de Halep în această întâlnire.

0-3 - game Goerges.

0-2 - BREAK Goerges. Primul game câştigat de a 66-a jucătoare a lumii contra serviciului din acest meci.

0-1 - Jucătoarea din Germania câştigă pe propriul serviciu, nu însă fără unele emoții.

Meciul a început, cu Julia Georges la servicu.

...

SIMONA HALEP - JULIA GOERGES LIVE TEXT. Simona Halep și Julia Goerges s-au întâlnit de două ori în carieră şi scorul este egal. Ultimul meci s-a disputat la Madrid, în 2014, și s-a încheiat cu victoria Simonei Halep, scor 6-2, 6-0.

SIMONA HALEP - JULIA GOERGES LIVE TEXT. "N-am mai jucat de mult timp cu Julia Goerges. Știu că servește foarte bine, dreapta o are destul de puternică. Va trebui să joc la fel ca până acum, să fiu solidă pe picioare să mă mișc bine și să lovesc mingea", a spus Simona Halep despre adversara ei.

SIMONA HALEP - JULIA GOERGES LIVE TEXT. Partida dintre Simona Halep și Julia Goerges va fi pe Terenul 1, urmând să înceapă în jurul orei 21:00, ora României.

SIMONA HALEP - JULIA GOERGES LIVE TEXT. Meciurile de pe Terenul 1 vor începe la ora 17:00, ora României. Prima întalnire va fi cea dintre Denis Kudla (USA) și Milos Raonic (12 - Canada), urmată de disputa dintre Jack Sock (22 - SUA) și Sergiy Stakhovsky (Ucraina). După ce aceste două partide se vor încheia, va intra în arenă Simona Halep.

SIMONA HALEP - JULIA GOERGES LIVE TEXT. Partida dintre Simona Halep și Julia Goerges va fi transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO începând cu ora 21:00.