![](https://media.dcnews.ro/nxt/dcnews_noimg.png)
"Nu e o noutate, nu ne surprinde cu nimic. Încă din mandatul trecut făcea lucruri de genul ăsta, cu sicrie pe maşină, cu o remorcă pe care afişa tot felul de mesaje şi pe care a adus-o în faţa primăriei, la Poliţia Municipală, la Judecătorie. Şi acum, în toată perioada campaniei electorale, se ţinea după noi cu tot felul de mesaje. Are un comportament din ăsta, mai...", a declarat Cârciumaru.
Sesizări au fost depuse, însă, în opinia primarului, legislaţia este prea blândă. "Din păcate, legislaţia nu prea poate să-l pună să răspundă pentru faptele lui. Sesizări am mai făcut, deşi ne-am cam plictisit văzând că tot facem sesizări şi le facem degeaba", a spus primarul.
Bărbatul a fost amendat de mai multe ori
Bărbatul a fost sancţionat în mai multe rânduri, însă amenzile au rămas neplătite.
"Are sancţiuni multe (...) şi n-a plătit mai nimic până acum. Are amenzi şi de la Poliţia Locală şi de la Poliţia Municipală pentru tulburarea liniştii publice, pentru afişaj în locuri nepermise şi altele. E o persoană nemulţumită de toată lumea", a adăugat Valerică Cârciumaru.
Potrivit edilului, persoana respectivă "are o problemă cu PSD-ul", iar după incidentul de luni a fost sesizată Poliţia Locală, care "i-a dat o amendă, ca multe altele pe care nu le plăteşte". Acesta a precizat că bărbatul în cauză "are amenzi cumulate în valoare de 18.000 de lei".
Liderul social-democraţilor din Roşiorii de Vede a spus că el, personal, nu-şi face probleme în legătură cu cele petrecute şi că problemele sunt altele.
"Nu-mi fac mari probleme cu asta, am alte griji acum, nu omul ăsta care ne bruiază aşa (...). Eu am alte probleme, cu lucrări la străzi, cu banii de la PNDL care nu mai vin", a mai spus Cârciumaru.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video