![](https://media.dcnews.ro/nxt/dcnews_noimg.png)
Patinatoarea rusă Anna Şcerbakova, de numai 15 ani, a câştigat sâmbătă proba individuală a Cupei Chinei la patinaj artistic, a patra etapă a circuitului Grand Prix Series, asigurându-şi prezenţa la finala de la Torino (5-8 decembrie 2019), relatează AFP.
Clasată pe primul loc după programul scurt, Şcerbakova a dat un nou recital în programul liber şi cu 152,53 puncte s-a clasat pe primul loc, obţinând a doua ei victorie în circuitul Federaţiei internaţionale de patinaj.
În clasamentul programului liber, Şcerbakova a fost urmată de conaţionala sa Elizaveta Tuktamişeva - 143,53 puncte şi de japoneza Satoko Miyahara - 142,27 puncte.
În clasamentul final al probei feminine individuale, Anna Şcerbakova s-a clasat prima cu un total de 226,04 puncte, urmată de japoneza Satoko Miyahara - 211,18 şi de rusoaica Elizaveta Tuktamişeva - 209,10 puncte.
Proba de dans a fost câştigată de cuplul din Rusia, Victoria Siniţina/Nikita Kaţalapov, cu 209,90 puncte, urmat de americanii Madison Chock/Evan Bates - 208, 55 puncte şi de canadienii Laurence Fournier Beaudry/Nikolaj Sorensen - 190,74 puncte.
AGERPRES
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video