Rusia – Croaţia, live sferturi CM 2018 - live score + video
Autor: Rodica Mitu
Fotbal
Fotbal
Rusia a jucat împotriva selecţionatei Croaţiei sâmbătă, de la ora 21.00, în ultimul sfert de finală al Cupei Mondiale.

Selecţionata Croaţiei s-a calificat în semifinalele Cupei Mondiale de fotbal 2018, după ce a învins echipa gazdă, Rusia, cu 4-3 la loviturile de departajare, scor 2-2 (1-1, 1-1).

Update 19: GOOOL CROAȚIA! Rakitic transformă în gol lovitura de la 11 metri, iar Croația este în semifinalele Cupei Mondiale.

Update 18: GOOOL RUSIA! Kuzyayev marchează și totul depinde de Rakitic.

Update 17: GOOOL CROAȚIA! Vida înscrie.

Update 16: GOOOL RUSIA prin Ignashevich.

Update 15: Croația înscrie prin Modric.

Update 14: Croația ratează! Ratează și Rusia! Mario Fernandes, cel care a marcat golul egalizator, a trimis pe lângă poartă.

Update 13: GOOOL RUSIA! Dzagoev înscrie.

Update 12: GOOOL Croația! Brozovic înscrie.

Update 11: Prima lovitură a rușilor e apărată de portarul croat. Subasic apără penalty-ul lui Smolov.

Update 10: Meciul se decide la loviturile de departajare!

Update 9: GOOOL RUSIA! GOOOL MARIO FERNANDES!

Update 8: Croații se află la 15 minute distanță de o semifinală la Cupa Mondială.

Update 7: S-a încheiat prima repriză de prelungiri.

Update 6: Min 101: GOOOL CROAȚIA! GOOOL VIDA!

Update 5: A început prima repriză de prelungiri.

Update 4: Ocazie pentru croaţi în minutul 60! Meciul a intrat în prelungiri. Gazdele au deschis scorul prin Denis Cerîşev (min. 31), care l-a surprins pe portarul Danijel Subasic cu un şut la vinclu de la circa 22 de metri. Croaţia a egalat prin Andrej Kramaric (39), care a marcat cu capul, din centrarea lui Mario Mandzukic.

Update 3: La pauză, Rusia și Croația sunt la egalitate, 1-1.

Update 2: Min 39: GOOOL CROAȚIA! Kramaric restabilește egalitatea cu o minge trimisă cu capul, din 6 metri, după o centrare a lui Mandzukic.

Update 1: 1-0 pentru Rusia!

Duelul dintre naţionala Rusiei şi reprezentativa Croaţiei din sferturile de finală ale Campionatului Mondial din 2018 va avea loc sâmbătă, 7 iulie, de la ora 21.00.

Echipele probabile:

Rusia: Igor Akinfeev - Mario Fernandes, Ilia Kutepov, Serghei Ignaşevici, Fedor Kudriaşov - Roman Zobnin, Daler Kuziaev - Aleksandr Samedov, Aleksandr Golovin, Denis Cerîşev - Artem Dziuba. Selecţioner: Stanislav Cercesov.

Croaţia: Danijel Subasic - Sime Vrsaljko, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Ivan Strinic - Ivan Rakitic, Marcelo Brozovic - Ante Rebic, Luka Modric, Ivan Perisic - Mario Mandzukic. Selecţioner: Zlatko Dalic.

Arbitru: Sandro Ricci (Brazilia).