Ronaldo, primele goluri pentru Juventus
Autor: Bogdan Cotigă
Cristiano Ronaldo. foto: @Juventus
Starul portughez Cristiano Ronaldo a reuşit golurile lui Juventus Torino, în partida câştigată cu Sassuolo, 2-1 (0-0), duminică, în etapa a 4-a din Serie A.

Vedeta torinezilor a deschis scorul în minutul 50, marcând apoi şi cel de-al doilea gol în minutul 65, oaspeţii punctând în minutul 90+1 prin Khouma Babacar. Juventus a terminat însă meciul în zece oameni, după ce Douglas Costa a văzut cartonaşul roşu în minutul 90+3. Campioana Italiei este lider cu maxim de puncte, 12, după primele patru etape, şi va disputa următorul meci în deplasare, cu penultima clasată, Frosinone.

Ronaldo, transferat în această vară pentru suma de 100 milioane euro, a jucat şi în primele trei partide din Serie A ale lui Juventus însă nu a reuşit să înscrie.