Real Madrid - Atletico Madrid. Scor final - Supercupa Europei
Real Madrid - Atletico Madrid. Supercupa Europei scor final
Supercupa Europei: Real Madrid - Atletico Madrid, miercuri, începând cu ora 22.00. Scor final.

Real Madrid - Atletico Madrid, scor final

Scor final, Supercupa Europei: Real Madrid - Atletico Madrid 2-4

Atletico Madrid a cucerit Supercupa Europei la fotbal, în urma unei victorii cu scorul de 4-2 (1-1, 2-2) în faţa rivalei Real Madrid, după prelungiri, miercuri seara, pe Stadionul Lillekulla din Tallinn.

Final de meci

min. 120: Real Madrid 66%, Atletico Madrid 34%, posesia balonului.

min. 115: Real Madrid 61%, Atletico Madrid 39%, posesia balonului.

min. 112: Cartonaș Galben Sergio Ramos

min. 110: Real Madrid 58%, Atletico Madrid 42%, posesia balonului.

min. 106: A început ultima repriză de prelungiri

Finalul primei reprize de prelungiri, după 4 minute suplimentare.

min. 104: GOOOOOOOOOL!  Koke. Real Madrid - Atletico Madrid 2-4

min. 99: GOOOOOOOOOL! Saul Niguez. Real Madrid - Atletico Madrid 2-3

min. 91: A început prima repriză de prelungiri

PAUZĂ : Real Madrid - Atletico Madrid 2-2

Real Madrid şi Atletico Madrid sunt la egalitate, 2-2 (1-1), după cele 90 de minute regulamentare ale Supercupei Europei la fotbal, meci care are loc miercuri seara, pe Stadionul Lillekulla din Tallinn. Atletico Madrid, deţinătoarea trofeului Europa League, a deschis scorul în chiar primul minut de joc, prin Diego Costa. Real Madrid, care a câştigat ultimele trei ediţii ale Ligii Campionilor, a egalat prin Karim Benzema (27). Real a trecut în avantaj prin golul marcat de Sergio Ramos (63 - penalty), după un henţ comis în careu de Juanfran. Atletico a egalat prin Diego Costa (79). Vor urma două reprize de prelungiri a câte 15 minute fiecare.

Finalul primelor 90 de minute. Urmează prelungiri.  Real Madrid 53%, Atletico Madrid 47% posesia balonului.

min. 90+2 Cartonaș galben Daniel Ceballos

3 minute de prelungire

min. 85: Real Madrid 54%, Atletico Madrid 46% posesia balonului.

min. 79: GOOOOOOOOOOL! Diego Costa. Real Madrid - Atletico Madrid 2-2

min. 50: Real Madrid 55%, Atletico Madrid 45% posesia balonului.

min. 63: GOOOOOOOOOOL! Sergio Ramos. Real Madrid - Atletico Madrid 2-1

miN. 62: Cartonaș galben Diego Costa

min. 54: Cartonaș Galben Marcelo

min. 50: Real Madrid 58%, Atletico Madrid 42% posesia balonului.

min. 46: A început repriza a doua

PAUZĂ : Real Madrid - Atletico Madrid 1-1

Real Madrid şi Atletico Madrid sunt la egalitate, 1-1, la pauza Supercupa Europei la fotbal, meci care are loc miercuri seara, pe Stadionul Lillekulla din Tallinn. Atletico Madrid, deţinătoarea trofeului Europa League, a deschis scorul în chiar primul minut de joc, prin Diego Costa. Real Madrid, care a câştigat ultimele trei ediţii ale Ligii Campionilor, a egalat prin Karim Benzema (27).

min. 45: Real Madrid 67%, Atletico Madrid 33% posesia balonului.

Min. 35: Cartonaș Galben Marco Asensio

min. 27 GOOOOOOOOOOL!  Karim Benzema înscrie cu capulReal Madrid - Atletico Madrid 1-1

min. 20: Real Madrid 73%, Atletico Madrid 27% posesia balonului.

min. 15: Real Madrid 67%, Atletico Madrid 33% posesia balonului.

min. 1 GOOOOOOOOOL Diego Costa . Real Madrid - Atletico Madrid 0-1.

Echipele de start pentru Supercupa Europei la fotbal, Real Madrid - Atletico Madrid, meci care are loc miercuri seara, pe Stadionul Lillekulla din Tallinn:

Real Madrid: 1. Keylor Navas - 2. Dani Carvajal, 4. Sergio Ramos (căpitan), 5. Raphael Varane, 12. Marcelo - 8. Toni Kroos, 14. Casemiro, 22. Isco - 11. Gareth Bale, 9. Karim Benzema, 20. Marco Asensio. Antrenor: Julen Lopetegui.

Atletico: 13. Jan Oblak - 20. Juanfran, 15. Stefan Savic, 2. Diego Godin (căpitan), 21. Lucas Hernandez - 11. Thomas Lemar, 14. Rodri, 8. Saul Níguez, 6. Koke - 19. Diego Costa, 7. Antoine Griezmann. Antrenor: Diego Simeone.

Arbitru: Szymon Marciniak; arbitri asistenţi: Pawel Sokolnicki, Tomasz Listkiewicz; arbitri asistenţi adiţionali: Pawel Raczkowski, Tomasz Musial (toţi din Polonia); arbitru de rezervă: Ovidiu Haţegan (România)