![Pune un pahar de sare sub calorifer, toate gospodinele fac asta. Explicația este genială. Sursa foto: freepik.com Pune un pahar de sare sub calorifer, toate gospodinele fac asta. Explicația este genială. Sursa foto: freepik.com](https://media.dcnews.ro/image/202302/w670/pune-un-pahar-de-sare-sub-calorifer--toate-gospodinele-fac-asta--explicatia-este-geniala_53536100.jpg)
Sarea este și un mijloc eficient de curățare a energiei. Dar cum permite sarea curățarea energetică?Ce alte sfaturi de curățare energetică există potrivit Feng Shui?
Feng Shui este o artă veche, scopul căreia este să armonizeze energia unui loc și să promoveze bunăstarea celor care locuiesc acolo. Îți vom spune de ce este important să pui un pahar de sare în anumite locuri din casă pentru a o purifica. Potrivit Feng Shui, purificarea unui loc de energii negative este la fel de importantă precum îndepărtarea prafului.
Într-adevăr, fără să-ți dai seama, atmosfera unei case poate fi îngreunată de energii negative. În casă trăiești cele mai rele și cele mai bune experiențe de viață. Feng Shui, o artă ancestrală chineză, armonizează energia mediului, numită chi, pentru a face loc undelor pozitive.
6 motive pentru a merge la un masaj: care sunt beneficiile acestuia pentru sănătate
În urma unei zile grele sau a unui eveniment care a atras vibrații proaste, este necesar să purifici energia din spațiul tău. În acest sens, există mai multe modalități de a face acest lucru. Când atmosfera din casă ți se pare grea, dacă ai dificultăți în a adormi după o serie de evenimente, folosește sare grunjoasă pentru a purifica energia acestui mediu și a o reechilibra.
Pusă într-un pahar așezat sub calorifer, sub patul tău sau în orice colț al locuinței sau al biroului, sarea absoarbe toate energiile dăunătoare, fie că sunt recente sau vechi.
Alte sfaturi de curățare energetică
Curățarea energetică ajută la renunțarea la evenimentele din trecut. Într-un fel, chiar dacă nu ești conștient de existența Feng Shui-ului, practici deja această artă străveche, fără să știi.
Spre exemplu, atunci când arunci obiectele pe care nu le mai folosești, deja este Feng Shui, deoarece fiecare obiect este capabil să poarte un mesaj pozitiv sau negativ. Pe lângă sare, poți elimina energiile rele cu salvie, oțet alb sau scorțișoară.
Salvie alba pentru curățarea energetică. Aceasta este metoda clasică. Arde salvie în fiecare colț al casei. Acesta este o tehnică care funcționează pentru a purifica energia unui loc.
Oțetul alb pentru o bună curățare energetică. Oțetul alb respinge vibrațiile rele. Este eficient în curățarea energiilor. Umple o găleată cu apă și adaugă un pahar de oțet alb pentru a curăța toată casa.
O plantă ține păianjenii departe de casă. Insectele vor fugi, iar toate încăperile vor mirosi frumos
Scorțișoara pentru o curățare energică parfumată. Acest condiment deschide accesul la emoții și armonie. Se fierb batoanele de scorțișoară în trei litri de apă. Folosește apa ca să curăți toată casa. Energiile negative vor fi eliminate, iar casa ta va fi parfumata cu un miros subtil și plăcut.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
Citește articolele cu aceleași etichete:
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video