![PSD miting Iasi PSD miting Iasi](https://media.dcnews.ro/image/201905/w670/psd-miting-iasi_95847700.jpg)
"L-au huiduit pe Dragnea, nu pe militanții PSD. Mie mi s-a părut că manifestația anti-PSD și de la Iași și de la Galați a fost o manifestație cât se poate de civilizată, nu a apărut nicio formă de violență, nu a apărut nicio formă de lezare a ordinii publice, ca urmare a acestor manifestații și este normal ca oamenii care s-au săturat de PSD, să iasă în stradă și să își manifeste această poziție clară, categorică, ba chiar îi felicit și pe ieșeni, care au reușit să-l arunce pe Dragnea de două ori de la Iași, iar gălățenii care au ieșit normal, natural , spontan, practic și-au manifestat, și-au exprimat poziția publică fără niciun fel de violență, fără niciun fel de agresivitate, arătând în schimb, foarte clar, că s-au săturat de Dragnea", a declarat Ludovic Orban.
Atât la Galaţi, cât şi la Iaşi, cei care au protestat împotriva guvernării PSD-ALDE au fost cu greu ţinuţi în frâu de jandarmi. La Galaţi, protestatarii au lovit cu palmele şi picioarele un autocar plin de participanţi la miting, în timp ce la Iaşi au aruncat cu bani în cei care au venit să susţină candidatura social-democraţilor la europarlamentare.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video