![Sursa foto: Facebook Metrorex Sursa foto: Facebook Metrorex](https://media.dcnews.ro/image/202112/w670/program-metrou-de-craciun-si-revelion--cum-se-va-circula-de-sarbatori_23745300.jpg)
Trenurile de metrou vor circula conform graficelor pentru zilele de weekend şi sărbători legale în zilele de 25, 26 decembrie şi 1, 2 ianuarie 2022, informează Metrorex.
Astfel, pe Magistrala 1 (Pantelimon - Dristor 2), Magistrala 2 (Berceni- Pipera), Magistrala 3 (Preciziei- Anghel Saligny), Magistrala 4 (Gara de Nord 2- Străuleşti) şi Magistrala 5 (Eroilor 2 - Valea Ialomiţei/Râul Doamnei) circulaţia trenurilor de metrou se va desfăşura la un interval de 10 minute.
"În noaptea de Revelion, 31 decembrie 2021/01 ianuarie 2022, pe toate magistralele, circulaţia trenurilor de metrou se va desfăşura la un interval de aproximativ 10 minute, între orele 23:00 - 01:00 şi de 20 minute între orele 01:00- 05:00", se menţionează în comunicat.
Reprezentanţii Metrorex precizează că în perioada 27 - 31 decembrie se vor introduce în circulaţie trenuri suplimentare pentru preluarea fluxului crescut de călători.
Vezi și: Program STB de Crăciun și Revelion. Cum se va circula de Sărbători
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video