Primul mesaj al lui Drăgușin, după debutul în Premier League: „Un sentiment extraordinar”
Autor: Alexandru Negrici
Tânărul fotbalist român, Radu Drăgușin, a debutat în Premier League, fiind introdus pe teren în minutul 85 al partidei dintre Manchester United și Tottenham Hotspur, care s-a încheiat cu un rezultat de egalitate, 2-2.

Drăgușin a fost rezervă în această partidă, dar a avut ocazia să își etaleze talentul în ultimele minute ale jocului, înlocuindu-l pe Oliver Skipp. Prestația sa a fost notată cu 6.7 de către platforma Sofa Score, iar atingerile de balon și contribuția la un atac al echipei antrenate de Ange Postecoglou au fost remarcate.

La doar 24 de ore de la debutul său în Premier League, fotbalistul român a transmis un mesaj pe rețeaua de socializare Instagram, exprimându-și bucuria pentru această oportunitate.

„Un sentiment extraordinar să debutez pentru acest club incredibil. Le mulțumesc fanilor pentru susținere.” - a scris Radu Drăgușin.

Trecerea sa în teren într-un meci atât de important evidențiază ascensiunea rapidă a tânărului fotbalist român într-unul dintre cele mai puternice campionate de fotbal din lume.