Performanță incredibilă: A înscris PRIMUL hat-trick din carieră la 38 de ani!
Autor: Neagoe Narcis-Florentin
Jucătorul a înscris 3 goluri pentru prima dată în întreaga sa carieră.

Real Betis a învins Athletic Bilbao cu 3-2, pe teren propriu, într-un meci de LaLiga Santander, conform Marca.

În al doilea minut al partidei, Joaquin Sanchez a destrămat apărarea bascilor și a înscris primul gol al partidei. La doar 9 minute distanță, fotbalistul de 38 de ani a lovit din nou, iar în minutul 20 a completat hat-trickul, primul din cariera sa.

Căpitanul lui Real Betis a înscris 3 goluri într-un meci, pentru prima dată de când este jucător profesionist, devenit cel mai în vârstă jucător din LaLiga care să completeze această performanță.

3 goluri în 20 de minute

Emerson l-a ajutat pe spaniol să înscrie rapid, preluând mingea pe piept și trăgând pe lângă portarul lui Bilbao, Unai Simon. La 10 minute distanță, o centrare de pe flancul opus, de la Alex Moreno, l-a lăsat pe Joaquin să înscrie fără probleme.

În minutul 20, atacantul de 38 de ani a reușit hat-trickul pe contraatac, început de Loren Moron.