Oţelul a pierdut în faţa Petrolului. Gălăţenii au avut doi jucători eliminaţi
minge fotbal

Campioana României, Oţelul Galaţi, a suferit azi prima înfrângere din actualul sezon. Elevii lui Dorinel Minuteanu au pierdut în faţa nou-promovatei Oţelul Galaţi, cu scorul de 1-2 (1-0), într-o partidă disputată la Buzău.

Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Punosevac, în minutul 26, la gafă imensă a portarului petrolist Zimmermann, dar autorul golului avea să fie eliminat în minutul 39, pentru primirea a două cartonaşe galbene.

În minutul 67, un alt fotbalist al Oţelului, Liviu Antal, avea să fie trimis la cabine de arbitrul Istvan Kovacs, tot pentru cumul de cartonaşe galbene.

Cu doi oameni în minus, Oţelul a fost egalată la o lovitură de cap executată de Daniel Opriţa, în minutul 72. Acelaşi Opriţa avea să aducă victoria în minutul 90, când a expediat balonul în vinclu porţii gălăţenilor, cu un şut de la marginea careului mare.