Mutu, erou în Corsica după „dubla” cu Lyon - Video
Adrian Mutu
Adrian Mutu

Adrian Mutu e erou în Corsica după ultima partidă jucată de Ajaccio. „Briliantul” a marcat o „dublă” împotriva celei mai titrate echipe franceze a ultimului deceniu, Olympique Lyon, și dovedește că încă reprezintă o soluție pentru națională.

La scorul de 1-1, Mutu și-a făcut simțită apariția. Vârful român a reușit să marcheze două goluri pentru Ajaccio în minutele 65 și în prelungiri, în minutul 92. Mai întâi, „briliantul” a trimis în poartă o  cu capul din șase metri, după o centrare a lui Belghazouani.

După ce în partida cu Valenciennes a ratat o execuție de la punctul cu var, când portarul i-a ghicit intenția de a da „scăriță”, Mutu n-a avut nicio problemă să execute din nou. A făcut-o tare și a trimis portarul în colțul opus, marcând în minutul 90+2 pentru 3-1 și o victorie imensă a echipei sale.

Vezi aici golurile marcate de Adrian Mutu.