Meci nebun la Bistriţa: „U” Cluj a bătut Gloria, scor 4-2, în zece oameni
Autor: DCNews Team
Partida de la Bistriţa dintre Gloria şi „U” Cluj a fost deosebit se spectaculoasă, cu răsturnări de scor. Oaspeţii s-au impus cu scorul de 4-2, după ce la pauză era 1-0 pentru gazde. Clujenii au jucat din minutul 28 cu un om mai puţin, jucătorul Delgado fiind eliminat pentru primirea a două cartonaşe galbene.

Scorul a fost deschis de bistriţeni, prin Caffaso, în minutul 19, scor cu care s-a intrat la pauză. Adrian Cristea a adus egalarea în minutul 51, pentru ca Pele să aducă pentru prima oară în avantaj oaspeţii, în minutul 58. Bistriţenii au reuşit să egaleze prin acelaşi Caffaso, în minutul 68, dar clujenii au condus din nou pe tabelă, în minutul 73, când Adrian Cristea a marcat al doilea său gol. Gazdele au avut o bară în minutul 90+1, pentru ca în minutul 90+2, Tony să încline definitiv balanţa victoriei spre „U” Cluj.

Gloria Bistriţa ocupă locul al 13-lea, cu 27 de puncte, în timp ce „U” Cluj este pe poziţia a zecea, cu 30 de puncte.