Manchester United - Oţelul 2-0, în Grupa C a Europa League
manchester
manchester

Oțelul a pierdut ultima șansă de a mai obține un loc în primăvara Europa League. Miercuri seara, pe Old Trafford contra echipei lui Alex Ferguson, Machester United, oțelarii a pierdut cu 2-0.

[caption id="attachment_119588" align="alignleft" width="235" caption="Foto: GSP"][/caption] Golurile au fost marcate de Valencia în minutul 8 și de Rooney, în minutul 87, acesta  reușind  trei goluri în cele două partide cu Oțelul.

Oţelul a rezistat doar 8 minute fără gol primit pe Old Trafford cu Manchester United. Fabio a centrat în faţa porţii, Owen a deviat uşor, iar Valencia a înscris simplu.

Jucătorii lui Dorinel Munteanu au fost preocupaţi doar să distrugă acţiunile englezilor. Primul şut al gălăţenilor a venit în minutul 40, şut Neagu de la 40 de metri reţinut uşor de De Gea. Rooney şi colegii săi au dominat clar prima repriză, dînd ocazia lui Costin sau Sîrghi să se evidenţieze prin intervenţii salvatoare.