LIVE SCORE MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA, în TURUL II, de la STUTTGART
Autor: Anca Murgoci
MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu a pierdut dramatic meciul cu Petra Kvitova, după ce a ratat în setul secund trei mingi de meci.

0 - 0

SETUL 2: MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu a cedat setul secund în tie-break, la 5.

0 - 0

SETUL 1: MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu a câștigat primul set cu 6-2.

0 - 0

UPDATE 13:00: Meciul dintre Monica Niculescu și Petra Kvitova începe la ora 13:10.

-------

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu deschide ziua, de la ora 13:00.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu are o misiune dificilă cu numărul 7 WTA, Petra Kvitova.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Miercuri, Monica Niculescu a trecut în turul întâi de Caroline Garcia, din Franța, scor 6-2, 6-2.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu (28 ani, 31 WTA) a avut nevoie de doar 70 de minute pentru a trece de franţuzoaica de 22 de ani, aflată pe locul 45 în lume.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Monica Niculescu şi Petra Kvitova (7 WTA) s-au întâlnit până acum de două ori, românca învingând în 2013 la Eastbourne, cu 6-4, 6-1 în primul tur, iar Kvitova anul acesta, în Fed Cup, cu 6-3, 6-4, la Cluj-Napoca.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Meciul ei cu Petra Kvitova este important și pentru Simona Halep, care, pentru a se menține săptămâna viitoare pe locul 6 WTA trebuie să joace un tur în plus față de cehoaică, la Stuttgart.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. După meciul Monicăi Niculescu, de la ora 15:00, intră în scenă Simona Halep. Aflată pe locul 6 mondial, Simona Halep joacă direct în turul doi și începe atacarea trofeului în meciul cu reprezentanta gazdelor, Laura Siegemund. Nemțoaica ocupă locul 71 mondial.

MONICA NICULESCU - PETRA KVITOVA LIVE SCORE. Meciul dintre Monica Niculescu și Petra Kvitova este programat joi, 21 aprilie, la ora 13:00. Partida va fi transmisă în format LIVE SCORE pe WWW.DCNEWS.RO.