![protocol protocol](https://media.dcnews.ro/image/201310/w670/protocol.jpg)
PNȚCD și Inițiativa România Liberală au semnat, duminică, un protocol special.
”Am semnat un protocol special numai între PNȚCD și IRL. E un proiect comun de relansare a PNȚCD care se fondează pe principii și valori comune”, a precizat Aurelian Pavelescu, citat de B1 TV.
”E momentul să aducă o ofertă în fața românilor, o alternativă la USL, care se bazează pe electoratul activ. E electoratul care poate să scoată România din criza în care se află. Vrem să promovăm un program economic de drepata în care oamenii care pot aduce plus valoare să fie lăsați să își facă treaba lor și statul să își schimbe strategia față de acest segment de populație activ care este boicotat de atâta vreme. Acest program economic e deja în curs de a fi scris de specialiști. Dorim ca activitatea PNȚCD cu IRL să conducă la o profesionalizare a actului politic”, a specificat el.
”Pe de altă parte, partidul continuă eforturile de unificare a dreptei. Sperăm să existe o unificare a dreptei pentru europarlamentare în perspectiva alegerilor prezidențiale. Dorim un candidat unit al dreptei pentru prezidențiale”, a încheiat liderul PNȚCD.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
- Știrea zilei e despre Carmen Brumă. Nimeni din presă n-a scris despre asta!
- Noi informații despre problemele navei spațiale Starliner. Ce au descoperit inginerii
- Diferența dintre Ambulanță și SMURD. Când și unde intervine fiecare. Raed Arafat, explicații din sistem/ VIDEO
- Motivul crimei de la Brăila. Ipotezele luate în calcul de anchetatori
- BANCUL ZILEI: Între vecini, la Vaslui
- Ciolacu, replică pentru Geoană: E de noaptea minții! / video
- Victorie de etapă pentru investitorul Alin Bucur. Plaja Caelia a primit „undă verde“ de la Tribunalul Constanța
- „Cazul Lasconi” se repetă în familia lui Elon Musk. Miliardarul se laudă că a dezmoștenit-o pe fiica lui trans și a declarat-o moartă. Aceasta a ripostat în presă
- Reacția unui profesor după ce un coleg a venit în fustă: Să încercăm să înțelegem de ce e supărată lumea pentru cum se îmbracă Nae la facultate
- Continuă coaliția PSD - PNL după alegeri? Alina Gorghiu: Sper să nu se supere nimeni că îndrăznesc să am această opinie / video