În meciul suferinţei: Victoria Brăneşti – Sportul Studenţesc 1-1
Autor: DCNews Team

Victoria Brăneşti a terminat la egalitate, azi, pe teren propriu, scor 1-1 (0-0), partida cu Sportul Studenţesc, acesta fiind primul meci disputat de formaţia ilfoveană la Chiajna, în etapa a 24-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul prin B. Oprea, în minutul 82, oaspeţii reuşind egalarea prin Ferfelea, în minutul 89.

1-0: Bogdan Oprea a dechis scorul cu şut de la 25 metri, la care portarul Viciu a scăpat mingea în plasă.

1-1: Ciupe a centrat din lovitură liberă de pe partea stângă, iar Ferfelea a înscris cu o lovitură de cap, din apropierea porţii.

În minutul 90+2, mijlocaşul Victoriei Brăneşti, Răzvan Avram, a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu.

În urma acestui rezultat, Victoria Brăneşti ocupă locul 16, cu 21 de puncte, în timp ce Sportul Studenţesc este pe ultima poziţie a clasamentului, cu 14 puncte.